Stanowisko Ministerstwa Środowiska ws. zmian w procedurach szacowania szkód.
Zaczniki
Pismo Ministra Środowiska

STRZELECTWO

Centralne zawody strzeleckie o Puchar Prezesa Koncernu Mięsnego Dziczyzna planowane na 12 maja br. odbędą się na strzelnicy ZO PZŁ w Lesznie.
Zmiana ta spowodowana jest koniecznością modernizacji osi przelotów na strzelnicy w Manowie.
Za utrudnienia przepraszamy.

Szacowanie szkód

Poniżej zamieszczamy oficjalne stanowisko Zarządu Głównego dotyczące procedury przyjmowania zgłoszeń o szacowanie szkody
Zaczniki
Stanowisko

USTAWA

Poniżej zamieszczamy tekst Ustawy z dnia 22 marca 2018 r o zmianie ustawy - Prawo Łowieckie


Zaczniki
Tekst Ustawy

KOMUNIKAT

Szanowni Państwo,

 

W związku z komunikatem pojawiającym sie po zalogowaniu do systemu dla kół łowieckich Polski Związek Łowiecki informuje, że działania firmy TORN służą wymuszeniu należności za prace, które w naszej ocenie nie spełniają oczekiwań oraz założonych standardów. Trwający od jakiegoś czasu spór pomiędzy Polskim Związkiem Łowieckim, a firmą Torn nie powinien w żadnym wypadku przekładać się na funkcjonowanie kół łowieckich, a dzisiejsze działanie firmy Torn jest skandaliczne i świadczy o braku profesjonalizmu. Wyłączenie systemu w piątek popołudniu świadczy również o celowym działaniu zmierzającym do paraliżu funkcjonowania organizacji, na co nie wyrażamy zgody i stanowczo się temu sprzeciwiamy. Polski Związek Łowiecki niezwłocznie podejmie rozmowy z firmą Torn zmierzające do przywrócenia prawidłowego funkcjonowania systemu dla kół łowieckich - o terminie przywrócenia prawidłowego funkcjonowania systemu poinformujemy najszybciej jak to będzie możliwe.

Z myśliwskim pozdrowieniem,

Diana Piotrowska

ASF

W dniu 14 lutego br. w Ośrodku Edukacyjnym w Manowie odbyło się spotkanie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Koszalinie z przedstawicielami Kół Łowieckich. Tematem spotkania był Afrykański Pomór Świń.
W załączeniu znajdują się materiały z w/wym. spotkania.
Zaczniki
Procedura pobierania próbek
Procedura przeszukiwania obszarów
Zachowanie zasad bioasekuracji
« poprzednie tematy nastpne tematy »