BLIŹNIACZKI WALCZĄ O ŻYCIE

Zarząd Okręgowy PZŁ w Koszalinie, zwraca się z prośbą o pomoc i wsparcie leczenia córek Kolegi Cezarego z Koła Łowieckiego „Słonka” w Grzmiącej.

Zarówno żona Dorota, jak i obie córki, mimo ciężkiej choroby zawsze biorą czynny udział w życiu społeczności łowieckiej m.in. jako organizatorzy Zachodniopomorskiego Przeglądu Sygnałów Myśliwskich o statuetkę Niedźwiedzia Barwickiego.

Julia i Natalia Niedziela to 21 letnie bliźniaczki chore na ciężką, nieuleczalną, genetyczną chorobę mukowiscydozę. Choroba ta postępuje i systematycznie wyniszcza cały organizm powodując zwłóknienie narządów wewnętrznych.

Kwota rocznej kuracji to prawie 2 700 000,00 zł.

Nie bądźmy obojętni!!! Możemy pomóc wpłacając pieniądze na www.siepomaga.pl/siostry-muko

Przelew tradycyjny

Odbiorca - Fundacja Siepomaga

Numer konta - 89 2490 0005 0000 4530 6240 7892

Tytułem – 26407 Natalia i Julia Niedziela darowizna

Życzenia wielkanocne 2021

Dotychczasowe obwody łowieckie i dzierżawy jeszcze przez rok!

W dniu 31 marca 2021 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 25 lutego 2021 r. zmieniająca ustawę o zmianie ustawy – Prawo łowieckie oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 586).

Szczegóły w artykule.

Praca biura w czasie COVID-19

Informacja dotycząca skutków wejścia w życie ustawy z dnia 25 lutego 2021 r. zmieniającej ustawę o zmianie ustawy - Prawo łowieckie oraz niektórych innych ustaw

Informacja Ministerstwa Klimatu i Środowiska z dnia 17.03.2021 r. dotycząca skutków wejścia w życie ustawy z dnia 25 lutego 2021 r. zmieniającej ustawę o zmianie ustawy - Prawo łowieckie oraz niektórych innych ustaw
Zał±czniki
Informacja Ministerstwa Klimatu i Środowiska z dnia 17.03.2021 r. dotycząca skutków wejścia w życie ustawy z dnia 25 lutego 2021 r. zmieniającej ustawę o zmianie ustawy - Prawo łowieckie oraz niektórych innych ustaw (PDF)

Myśliwi Koła Łowieckiego CYRANKA zagrali dla WOŚP


Myśliwi Koła Łowiecka "CYRANKA" z Drawska Pomorskiego zagrali w 2021 roku dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i przekazali na rzecz fundacji  kwotę 700,00 zł.

Przedłużenie dzierżaw obwodów w Sejmie

Ruszyła procedura rozpatrywania wniosków kół łowieckich. Złożone przez koła wnioski będą podlegały ocenie na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 18 stycznia 2021 r. w sprawie trybu składania i rozpatrywania wniosków o dzierżawę obwodów łowieckich oraz kryteriów oceny tych wniosków i wnioskodawców.  (...)

Zaproszenie na szkolenie online „Stop ASF”

Związek Polskie Mięso zaprasza na szkolenie online pt. „Stop ASF – bezpieczeństwo żywności –nadzór, podział kompetencji oraz wymiana doświadczeń”, które odbędzie się 25 lutego o godzinie 10.30.

Pierwsza część szkolenia dedykowana jest myśliwym. Prowadzący dr lek. wet. Krzysztof Jażdżewski omówi zasady bioasekuracji podczas wykonywania polowania, przedstawi wymagania w zakresie możliwości zagospodarowania dzików pochodzących z obszarów w strefach ASF oraz wytłumaczy jakie są ryczałty za pozyskane tusze.

Szkolenie jest bezpłatne. Żeby wziąć w nim udział wystarczy zarejestrować się pod adresem widniejącym na zaproszeniu:

Wniosek o dzierżawę obwodu łowieckiego

W trosce o sprawne przejście przez tryb składania i rozpatrywania wniosków o dzierżawę obwodów łowieckich oraz kryteriów oceny tych wniosków przedstawiamy opracowany przez Zarząd Główny PZŁ materiał szkoleniowo-instruktażowy.

  1. WNIOSEK O DZIERŻAWĘ OBWODÓW ŁOWIECKICH PDF
  2. WNIOSEK O DZIERŻAWĘ OBWODÓW ŁOWIECKICH DOCX
  3. Wzór wypełnionego wniosku o dzierżawę obwodu łowieckiego
  4. Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie trybu składania i rozpatrywania wniosków o dzierżawę obwodów łowieckich oraz kryteriów oceny tych wniosków i wnioskodawców.
  5. Film instruktażowy

Materiały dostępne są w zakładce "Dzierżawa obwodów" na stronie Zarządu Głównego PZŁ.

Dobro powraca!!!

Zakończenie 2020 roku było dla Wojskowego Koła Łowieckiego nr 219 TROP w Koszalinie szczególne pod wieloma względami. W tym wyjątkowym dniu, zgodnie z uchwałą ZG PZŁ nr 280 z dnia 2.11.20r. otrzymaliśmy (...)

« poprzednie tematy następne tematy »